Matěj Burda přichází s Řekou, pilotním singlem z alba DARKPOP (TZ)

Matěj Burda se po ukončení britpopové skupiny Come and Play objevoval především jako kytarista a spoluautor mladých umělců. V současné době působí v kapele Adama Mišíka a od loňského roku také jako sólový interpret. Matěj se našel v dark-popové tvorbě, kdy propojuje temné beaty, silné melodie a britské písničkářství s moderním zvukem. Nyní představuje svou další novinku Řeka. Je pilotním singlem debutové desky DARKPOP, která vyjde již 7. dubna, a je jednou z nejsilnějších. Videoklip vznikl opět ve spolupráci s Pavlem Brillou. Řeka je již nyní na všech streamovacích platformách i kanále YouTube.

Matěj svou hudbu míří především na generaci mladé publikum generace Z. Řeka není vyjímkou. Drží se současného zvukového trendu, ale formou se vrací ke kapelovým kořenům jako Linkin Park nebo Depeche Mode. Jemné housové beaty střídají kdytarové riffy. „Řeka je moje nejoblíbenější skladba z alba. Možná i proto, že je to v porovnání s ostatními beatovými tracky vlastně taková tradiční kapelní kytarovka, která mě vrací k mým kapelovým kořenům v garážové zkušebně,“ přibližuje Matěj.

Matěj jde s dobou a snaží se tedy svým fanouškům nabízet svou tvorbu v rychlém sledu doplněnou vizuálním ztvárněním. Řeka je tak již čtvrtým klipem k nové desce za uplynulý rok. Klip k Řece natočili společně s kameramanem a režisérem Pavlem Brillou v pražských bistrech a uličkách. „Oproti předchozím klipům, které měly nějaký scénář a scénu, jsme tentokrát chtěli udělat klip, co nejpřirozenější, dokreslit především mood skladby a zachytit šero a deštivé město.

Nový singl avizuje debutové album, na kterém Matěj spolupracoval s vyhledávaným mladým producentem Enthicem. Obsahuje celkem 8 pestrých dark popových skladeb, z toho dva featuringy – první s Adamem Mišíkem a druhý s mladou tváří české scény Tennou.

Matěj se chystá svůj sólový projekt přenést také na koncertní pódia a již v létě ho čeká několik live show.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *