Matěj Burda představuje svůj debut DARKPOP

Songwriter, kytarista a zpěvák Matěj Burda odstartoval svou hudební kariéru v britpopové skupině Come and Play. V současné době působí v kapele Adama Mišíka a od loňského roku se objevuje také jako sólový interpret. Posluchačům nabízí svou osobitou dark-popovou tvorbu propojující temné beaty s moderním soundem. Debut DARKPOP, na němž spolupracoval s producentem Enthicem, vyšel 7. dubna a je k dispozici na všech streamovacích platformách.

Jako sólový interpret se Matěj uvedl písní TV následovaly skladby Až vyjde měsíc, Až se rozední a poslední před vydáním koncepční desky byla Řeka, která je jednou z nejsilnějších. Všechny doprovází také vizuální ztrvárnění. Matěj v rámci osmi skladeb na albu DARKPOP mísí pop a trap, rave nebo jemný berlínský house. Z písní se však nevytrácí živé nástroje, melodické písničkářství ani vztahová témata či osobní zpověď. Obsahuje dva featuringy – jeden s Adamem Mišíkem a druhý s mladou zpěvačkou Tennnou.

„Když jsme začínali s Enthicem dělat před třemi lety první skladbu, vůbec jsem ještě nevěděl, jakým směrem se nakonec vydáme, a kam nás moje nová tvorba zavede. Po předchozích 10 letech na scéně s anglickým akustickým folkem to bylo hodně o objevování nové identity v hudbě i textech a o setkání s novým stylem songwritingu. Možná i to byl důvod proč vydání desky trvalo téměř 3 roky. Musel jsem si být jistý tím, že i v novém žánru jsem to já,“ říká k desce Matěj Burda.

Matějova hudba míří především na mladé publikum. Drží se současného zvukového trendu, ale formou se vrací ke kapelovým kořenům, kdy houseové beaty střídají kytarové riffy. „Ačkoliv to tak možná v kontextu předchozí tvorby pro Come and Play nepůsobí, vrátil jsme se vlastně úplně do svých hudebních počátků a tomu co mi bylo vždycky blízké, temná elektronika a špinavé kytary. Miloval jsem IAMX, Placebo, později Hurts. Líbí se mi, že se k tomu žánru vrátila i současná rapová scéna. Nechal jsem se inspirovat Post Malone nebo Saint Jhn,“ dodává.

Matěj se chystá svůj sólový projekt přenést také na koncertní pódia a již v létě ho čeká několik live show.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *